خلاصه ای از تاثیرات آب غنی شده با اکسیژن

بر اساس تحقیقات دانشگاه فارماکولوژی و سم شناسی مونیخ نیاز است که کتاب ها از نو نوشته شوند. ما نتایج تحقیقات در مورد تاثیرات آب غنی شده با اکسیژن روی ارگانیسم بدن انسان را مورد بررسی دوباره قرار داریم. آموزه های پزشکی موجود بیان میکنند که اکسیژن فقط از طریق پوست و ریه ها جذب میشود. تحقیقات انجام گرفته در موسسه ی فارماکولوژی و سم شناسی دانشگاه مونیخ نتایج جالبی به دست آورده است.

با استفاده از آب غنی شده با اکسیژن، به طور حتم، بدن انسان اکسیژن دوچندان دریافت میکند. این اکسیژن در معده پخش میشود، از طریق سپتوم معده در نقاط دیگر بدن پخش شده، در مویرگ های خونی سیاهرگ های سپتوم معده هوا جمع شده و باعث بالا رفتن اکسیژن در حفره های شکمی می شود. از این طریق،  به همه ی اعضای بدن، مهمتر از همه کبد، طحال، لوزالمعده، کلیه، مثانه و کیسه صفرا و روده اکسیژن بیشتری میرسد. فرض بر این است که ۴۵میلی گرم اکسیژن اضافی به بدن رسیده و با دانش امروزه ی ما تاثیرات زیر قابل پیش بینی هستند.

آب غنی شده با اکسیژن

  1. افزایش راندمان

جسمی:‌ نوشیدن آب غنی شده با اکسیژن باعث افزایش راندمان در فعالیت های ورزشی و جسمی میشود. از طریق اکسیژن رسانی به دستگاه گوارش، گلیکوژن موجود در کبد افزایش می یابد. گلیکوژن برای گرم کردن عضلات مهم است و به خاطر آب غنی شده با اکسیژن این راندمان بالا میرود. برای مثال: ممکن است که یک دونده ی صدمتر پس از هشتاد متر دویدن سرعتش افزایش یابد با اینکه به طور معمول و در شرایط عادی راندمان وی پایین می آید. برای دیگر ورزش ها و ورزش های استقامتی مانند آهسته دویدن، دوچرخه سواری در کوهستان، چرخش، استپ، ایروبیک و دیگر ورزش ها هم شرایط به همین گونه است. شغل های فیزیکی هم از این قاعده مستثنی نیستند.

ذهنی:‌ آب غنی شده با اکسیژن راندمان و نشاط مغز را هم بالا میبرد. در برخی شرایط علائم خستگی تعدیل می شوند. بدن ما از انرژی که از تغذیه ناشی میشود استفاده ی بهتری میکند. این بدین معنی است که دانش آموزان میتوانند بهتر روی امتحانات خود تمرکز کنند. یک کارمند که در وقت نهار خود آب غنی شده با اکسیژن مینوشد، پر انرژی میماند، اگرچه که راندمان بدن در آن زمان (زمان خواب ظهر) پایین می آید. اکسیژن موجود در کبد در همه ی زمان هایی که نیاز به فعالیت ذهنی دارند کمک کننده است، برای مثال شرایط استرس زا. آب غنی شده با اکسیژن برای تمامی افرادی که از لحاظ ذهنی در فشار هستند مناسب است، برای مثال در محل کار. ما همچنین دریافته ایم که افرادی که باید مسافت های طولانی و یا زمان های طولانی رانندگی کنند (تجار، مسافران، راننده کامیون ها و دیگر اشخاص) پس از مصرف آب غنی شده با اکسیژن متمرکزتر و باثبات تر رانندگی میکنند.

 

۲. سم زدایی

کبد مرکز طبیعی سم زدایی بدن است. سرعت پروسه ی سم زدایی به خاطر اکسیژن اضافی بالا خواهد رفت. کبد نقشی حیاتی در پروسه های اکسیژن محور دارد. این پروسه ها با استفاده از آب غنی شده با اکسیژن سرعت بیشتری پیدا خواهند کرد. به عبارتی دیگر، بدن ما با استفاده از این آب غنی شده با اکسیژن گناهان روزانه ی ما را فراموش خواهد کرد. اگر بخواهیم ریزتر به قضیه نگاه کنیم باید بگوییم:

آب غنی شده با اکسیژن

۳. پیشگیری و درمان بیماری ها

آب غنی شده با اکسیژن نقش زیادی در پیشگیری و یا درمان بیماری های زیر دارد:

بیماری های اندام های داخلی:‌ استفاده از آب غنی شده با اکسیژن تاثیر زیاد و مثبتی روی متابولیسم شکم و اعضای داخلی آن (کبد، طحال، معده، روده، پانکراس و کیسه صفرا) و همچنین شریان های شکمی مانند عصب های معده میگذارد.

و همچنین آب غنی شده با اکسیژن برای درمان همه ی بیماری هایی که به اکسیژن مرتبط هستند نیز مهم است.

 

دیابت و دیگر بیماری های متابولیک: در افرادی دیابتی گلیکوژن موجود در کبد کاهش پیدا میکند. جذب اکسیژن باعث تولید مقدار بیشتری گلیکوژن در کبد میشود. علائم بیماری کمتر شده و به بیماران دیابتی این امید داده میشود که با مصرف روزانه ی آب غنی شده با اکسیژن دوز مصرفی انسولین روزانه ی آنها کاهش یابد.

برخی بیماری های متابولیسمی دیگر که نوشیدن آب غنی شده باعث از بین رفتن و یا بهتر شدن آنها میشود عبارتند از:

 

آسم: نوشیدن آب غنی شده با اکسیژن تاثیر زیادی در بهبود وضعیت بیماران مبتلا به آسم دارد. تجمع اکسیژن مولکولی باعث میشود تا رگ های خونی، اکسیژن جمع شده را از طریق خون به دیگر بخش ها منتقل کنند. (اکسیژن رسانی توسط جریان وریدی) اینگونه به کل بدن اکسیژن بیشتری میرسد. برای افرادی که در جذب اکسیژن مشکل دارند، نوشیدن آب غنی شده با اکسیژن راه حل مناسبی است. برای مثال در بیماری های تنگی نفس و یا انسداد ریه ها.

 

سرطان: آب غنی شده با اکسیژن امید تازه ای برای پیشگیری از سرطان اندام های داخلی مانند کبد، کیسه صفرا، معده، رحم، تخمدان ها و مجاری ادراری است. پیش بینی میشود که آب غنی شده با اکسیژن از فرایندهای نئو پلاستیک در معده جلوگیری کند، زیرا افزایش سطح اکسیژن باعث کاهش متابولیسم بی هوازی در سلولهای از کار افتاده میشود. به همین جهت از رشد تومور و گسترش بیماری نیز جلوگیری خواهد شد.

پیش بینی میشود که نوشیدن آب غنی شده با اکسیژن در درمان سرطان تاثیر زیادی داشته و از تعداد جلسات پرتو درمانی و شیمی درمانی مورد نیاز کم میکند. بررسی های ما نشان میدهد که تومور سرطانی در جلسات شیمی درمانی و پرتو درمانی که بیمار طی آنها آب غنی شده نوشیده باشد، به درمان حساس تر میشود. بدون اکسیژن ما به سه برابر دوز پرتو برای از بین بردن تومور نیاز داریم.

 

تب: آب غنی شده با اکسیژن در درمان تب بیماران تاثیر زیادی دارد. اکسیژن اضافی در کبد، انرژی از دست رفته را بازگردانده و عصبانیت و نگرانی فرد را کاهش میدهد. به علاوه، آب غنی شده با اکسیژن مقدار زیادی مواد معدنی به بدن رسانده و آب از دست رفته بدن بر اثر تب و عرق کردن را به بدن بازمیگرداند.

 

بارداری: مشخص شده است که نوشیدن آب غنی شده با اکسیژن در دوره ی بارداری، خستگی و سستی را کاهش میدهد. تحقیقات نشان میدهد که آب غنی شده اکسیژن بیشتری هم از طریق جفت به جنین میرساند. این اکسیژن اضافی در بدن متابولیسم بدن مادر در دوره ی باداری را راحت تر میکند.

به خاطر اثر بور، مقدار اکسیژن بیشتری هم به جنین میرسد. اثر بور اکسیژن رسانی به ریه ها و بافت ها و جنین از طریق جفت را تسهیل میکند.

 

سالمندان:‌ مصرف آب غنی شده با اکسیژن تاثیر زیادی در زندگی افراد سالمند دارد. اکسیژن اضافی در بدن و رگ ها به این افراد حس سرزندگی و شادابی میدهد. امید است که جذب بیشتر اکسیژن، از بیماری های سنین بالا مانند دیابت، دیس پنه (تنگی نفس)، راندمان پایین و غیره جلوگیری کند.

آب غنی شده با اکسیژن

۴. بی خطر بودن

بسیاری از تولید کنندگان آب با ۲۰میلی گرم اکسیژن بیان میکنند که دوز بیشتری از اکسیژن (۵۰میلی گرم و بیشتر) به خاطر اکسیژن های رادیکال، خطر مبتلا به سرطان را افزایش میدهند. اما این نظریه پذیرفته شده و اثبات شده نیست. بر خلاف نظر ایشان، دانشمندان اثبات کرده اند که دوز پایینی از اکسیژن تاثیر مثبتی در بدن نخواهد داشت. مقدار تا ۱۵۰گرم اکسیژن در خون بی خطر است زیرا مقدار هوای موجود در خون وریدی کمتر از مقدار اکسیژن موجود در خون شریانی موجود در کبد است.

منتظر نتایج تحقیقات بیشتر هستیم.

نتایج همه ی تحقیقات نشان میدهند که مصرف روزانه ی ۷۵۰میلی لیتر آب غنی شده با ۱۵۰میلی گرم اکسیژن کاملا بی ضرر است.

مونیخ. ۱۳دسامبر ۲۰۰۰

نوشته شده توسط پروفسور وولفگنگ فورث

استاد فارماکولوژی و سم شناسی دانشگاه مونیخ